Podwórkowe Kółko Różańcowe

Podwórkowe Kółko Różańcowe podobnie jak inne wspólnoty dla dzieci w naszej parafii zostało założone w 2005 roku. Opiekunem jest Ksiądz Proboszcz Jan Sobolewski. Patronem Jan Paweł II. Założycielem tej wspólnoty jest Madzia Buczek.

Święty Ojciec Pio powiedział, że gdy 5 milionów dzieci na całym świecie będzie modliło się na różańcu, to świat będzie zbawiony. Podwórkowe Kółka Różańcowe pomagają opleść modlitwą cały świat i chcą być specjalnym prezentem dla Matki Bożej.

Ich celem jest codzienna modlitwa różańcowa za dzieło misyjne Kościoła, o nawrócenie grzeszników, za dzieci nienarodzone i w innych ważnych intencjach. Do tej wspólnoty może należeć każde dziecko umiejące się modlić. Dzieci na spotkaniach modlą się, bawią i wzrastają duchowo.