Ekstremalna Droga Krzyżowa
Dodał: RomanS , 06 Mar 2017
„Przyjaciele, Jezus jest Panem ryzyka, tego wychodzenia zawsze "poza". Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś, po drogach, które mogą otworzyć nowe horyzonty, nadających się do zarażania radością, tą radością, która rodzi się z miłości Boga, radością, która pozostawia w twoim sercu każdy gest, każdą postawę miłosierdzia.
Bóg oczekuje od nas aktywności, chce byśmy zostawili ślad.”
O konserwacji kościoła MM opowiada ichał Jarosiński
Dodał: RomanS , 07 Dec 2015

Święta Rita: najskuteczniejsza w sprawach beznadziejnych
Dodał: RomanS , 19 Aug 2015
Św. Rita żyła jak wielu z nas, w rodzinie - miała męża i dzieci, a co za tym idzie, przeżywała zwykłe ludzkie problemy. Dzięki temu daje ona współczesnemu człowiekowi receptę na życie. Uczy, że należy przebacza, być wiernym wartościom i kochać Bożą miłością.
Ta niezwykła święta we wszystkich trudnych sprawach potrafiła znaleźć Boga i sens.
Dlatego też tak wielu ludzi zwraca się do niej z prośbami o wstawiennictwo w problemach, które wydają się być niemożliwe do rozwiązania.
Dziesiątki świadectw dowodzą, że wierni doświadczają ogromnej rzeki łask od Boga za jej wstawiennictwem:
  • wyproszone przez rodziców oczekiwane dziecko
  • często pomaga ofiarom wypadków samochodowych
  • jest wsparciem dla uzależnionych od narkotyków
  • wyprasza u Boga uzdrowienia z choroby nowotworowej
  • oręduje za tymi, którzy są uwikłani w nałogi
  • jest wsparciem w sytuacjach beznadziejnych
W naszej parafii, każdego 22 dnia miesiąca o godz. 18:00 odprawiamy nabożeństwa do św. Rity.
Wierni przynoszą na to nabożeństwo 2 róże, podczas nabożeństwa kapłan święci je; jedną zostawia się św. Ricie, a drugą zabiera się do domu.
Serdecznie zapraszam każdego 22 dnia miesiąca.

Ks. Jan Sobolewski - proboszcz parafii

Chcesz dowiedzieć się więcej o św. Ricie - kliknij poniżej

Kościół MM w trakcie konserwacji
Dodał: RomanS , 06 Aug 2015
Pod koniec lipca br. ks. proboszcz Jan Sobolewski udostępnił do zwiedzania wnętrze konserwowanego kościoła pw. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku. Było co podziwiać... A dla tych, którzy nie byli i nie oglądali tego z bliska - kilka ujęć filmowych...

Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego
Dodał: RomanS , 28 Apr 2015

Program uroczystości Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego

Środa - 6 maja
17:00 - Przywitanie obrazu Na Rynku - procesja do Kościoła OB.
17:15 - Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Pawła Sochy
21:00 - Apel Jasnogórski