Menu

 Strona główna
 Nasi księża
 Z życia parafii
 Ogłoszenia parafialne
 Nabożeństwa w parafii
 Z historii parafii
 Fotogaleria
 Konkursy i wyróżnienia
 Kontakt
 Archiwum
Grupy parafialne
 Ministranci
 Bierzmowani
 OAZA/KODAL
 E R M
 P K R D
 Caritas
Wyszukiwarka
Polecamy
 
 
 
 
 
 
Stronę sponsoruje
 
 

OAZA/KODAL

 

Ruch Światło - Życie, którego założycielem był ks. Franciszek Blachnicki, jest ruchem posoborowym, obecnym w naszej diecezji od 27 lat. Jego celem podstawowym jest doprowadzić młodego człowieka do chrześcijańskiej dojrzałości.

W Ruchu tym dokonuje się to przez 15-dniowe wakacyjne rekolekcje oazowe, w których dochodzi do spotkania z Bogiem w Piśmie św., w liturgii, w Kościele, we wspólnocie rówieśników odkrywających Pana Boga w przyrodzie. Ma to doprowadzić do uznania Chrystusa za swego Pana i Zbawiciela i przyjęcie Go do swego życia. Konsekwencją tego jest podjęcie diakonii, służby Bogu i ludziom w Kościele i dawanie świadectwa - wiarą i życiem z wiary.

W ciągu roku praca formacyjna odbywa się w małych grupach pod kierunkiem animatora. Tak prowadzona praca ma doprowadzić młodego człowieka do zaangażowania w diakonię (służbę) na rzecz parafii, czy lokalnego środowiska.

Wspólnota oazowa w naszej parafii istniała przez ponad 10 lat i liczyła kilkanaście osób. Opiekunami wspólnoty w czasie swojej pracy duszpasterskiej na naszej parafii byli: ks. Jerzy Najdek i ks. Krzysztof Burzyński.


Content Management Powered by CuteNews

Strona korzysta z gościnności serwisu Nowe Miasteczko On Line

Statystyka generowana przez Reggi-Stat - www.reggi.pl