Ruch Światło - Życie, którego założycielem był ks. Franciszek Blachnicki, jest ruchem posoborowym, obecnym w naszej diecezji od 27 lat. Jego celem podstawowym jest doprowadzić młodego człowieka do chrześcijańskiej dojrzałości.

W Ruchu tym dokonuje się to przez 15-dniowe wakacyjne rekolekcje oazowe, w których dochodzi do spotkania z Bogiem w Piśmie św., w liturgii, w Kościele, we wspólnocie rówieśników odkrywających Pana Boga w przyrodzie. Ma to doprowadzić do uznania Chrystusa za swego Pana i Zbawiciela i przyjęcie Go do swego życia. Konsekwencją tego jest podjęcie diakonii, służby Bogu i ludziom w Kościele i dawanie świadectwa - wiarą i życiem z wiary.

W ciągu roku praca formacyjna odbywa się w małych grupach pod kierunkiem animatora. Tak prowadzona praca ma doprowadzić młodego człowieka do zaangażowania w diakonię (służbę) na rzecz parafii, czy lokalnego środowiska.

Wspólnota oazowa w naszej parafii istniała przez ponad 10 lat i liczyła kilkanaście osób. Opiekunami wspólnoty w czasie swojej pracy duszpasterskiej na naszej parafii byli: ks. Jerzy Najdek i ks. Krzysztof Burzyński.