Wielki Piątek
Dodał: Damian , 18 Apr 2014

Wielki Piątek to dzień, w którym Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. Zgodnie z tradycją Kościół w tym dniu nie sprawuje Ofiary Eucharystycznej. Głównym elementem dzisiejszej Liturgii Męki Pańskiej jest Adoracja Krzyża. Adorację Krzyża poprzedza Liturgia Słowa, w której słuchamy opisu Męki Pańskiej według świętego Jana i uczestniczymy w wydarzeniach z Golgoty. Ostatnim aktem liturgicznym jest przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie pozostaje On do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
Triduum Paschalne w naszej parafii
Dodał: Damian , 17 Apr 2014
  Rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne Męki Pańskiej i Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejsze tajemnice naszej wiary. Przeżyjmy ten czas w większej łączności z Bogiem i większej wzajemnej miłości. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, sympatyków i gości do uczestnictwa w nabożeństwach tego świętego czasu. Na łamach naszego portalu podajemy poniżej godziny rozpoczęcia liturgii i nabożeństw.

Triduum Paschalne
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej - godzina 19.00, w kościele pw. Opatrzności Bożej.
Liturgia Wielkiego Piątku - około godziny 19.00 (po Drodze Krzyżowej), w kościele pw. Opatrzności Bożej.
Liturgia Wielkiej Soboty - godzina 19.00, przed kościołem pw. św. Marii Magdaleny.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Rezurekcja - godzina 6.00, w kościele pw. Opatrzności Bożej.
Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta
Dodał: Damian , 17 Apr 2014
  Już po raz dziewiąty w Wielki Piątek mieszkańcy Nowego Miasteczka uczestniczyć będą w Drodze Krzyżowej, która przejdzie ulicami naszego miasta. Tradycja takiej formy uczczenia Męki Chrystusa, zrodziła się w Nowym Miasteczku w 2006 roku, kiedy to w naszej Parafii proboszczem został ksiądz Jan Sobolewski.

Wierni zgromadzą się przy cmentarzu o godzinie 17.00. Podczas procesji wzorem drogi krzyżowej z rzymskiego Koloseum, różne grupy będą niosły drewniany krzyż, jako znak łączności z Jezusem, który też niósł swój krzyż na Golgotę.
Dodał: Damian , 16 Apr 2014
na Niedzielę Palmową,
Niedzielę Męki Pańskiej
- 13 kwietnia 2014
Prace konserwatorskie
Dodał: Damian , 30 Mar 2014
W ubiegłą niedzielę, 23 marca, parafianie mieli możliwość zobaczenia prac konserwatorskich, które mają miejsce w naszym kościele parafialnym św. Marii Magdaleny. Pan Michał, który przeprowadza prace konserwatorskie opowiedział, tym którzy przybyli, co już zostało odrestaurowane i wykonane przez zespół konserwatorski, a jakie jeszcze prace w kościele będą miały miejsce.
Na łamach naszego portalu publikujemy kilka zdjęć prezentujących wnętrze kościoła.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następny >>