Rowerem do Matki
Dodał: Damian , 23 Jul 2014
W dniach 3-6 lipca siedem osób z naszej Parafii uczestniczyło w rowerowej pielgrzymce z Głogowa na Jasną Górę. W ciągu czterech dni pokonali ponad 300 kilometrów. Wędrowanie na rowerze nie tylko było czasem sprawdzenia kondycji, ale także czasem rekolekcji w drodze. Były osoby, które na pielgrzymkę wybrały się z danymi intencjami, może nieraz niemożliwymi do spełnienia.
Święta Mario Magdaleno ... módl się za nami!
Dodał: Damian , 23 Jul 2014
Wtorek, 22 lipca był dla naszej Parafii dniem szczególnym. Tego dnia przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową św. Marii Magdaleny, patronki naszej Parafii. Z racji tego, że w kościele parafialnym trwają prace konserwatorskie, dlatego obchody odpustowe miały miejsce w kościele pw. Opatrzności Bożej.
Witamy na naszej stronie!
Dobrze, że jesteś!
Bardzo serdecznie Cię witamy na stronie Parafii św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku.

Jeżeli jesteś naszym Parafianinem, znajdziesz tu wiele pożytecznych informacji – bieżące ogłoszenia, aktualności z życia parafii, zdjęcia z różnych uroczystości itp. Jeżeli znalazłeś się tu "gościnnie" - też bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie i że będziesz nas często odwiedzał. A może wizyta na tej stronie zaowocuje "niewirtualnym" spotkaniem z naszą parafią?

Zapraszamy!

"Matko do Syna Swego nas prowadź"
Dodał: Damian , 22 Jul 2014
Pielgrzymi z Nowego Miasteczka od wielu lat uczestniczą w pieszej pielgrzymce głogowskiej. Grupa Biało-Zielono-Biała, którą tworzą wraz z pielgrzymami z Nowej Soli i Kożuchowa jest zwykle największą grupą, gdyż liczy blisko 100 osób.
Święto w naszej Parafii
Dodał: Damian , 22 Jul 2014
"...przez posługę swojego Kościoła Bóg okazuje swoje miłosierdzie światu, udzielając mu cennego daru, który od bardzo dawna nosi miano odpustu" (Jan Paweł II, Incarnationis mysterium nr 9)

Co roku w naszej Parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci naszej patronki św. Marii Magdaleny. Do tej niezwykłej uroczystości przygotowujemy się strojąc naszą świątynie parafialną, ale także "świątynie naszych serc", poprzez modlitewne przygotowanie. Oczywiście kilka dni przed odpustem osoby zaangażowane przy kościele zajmują się porządkowaniem kościoła i upiększaniem kwiatami. Cieszymy się wszyscy z tego, że możemy i w ten sposób tworzyć wspólnotę pracując przy kościele parafialnym, aby potem świętować uroczystość odpustową.

Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00 i zakończy się procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Podczas Sumy Odpustowej w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji Parafian, Dobrodziejów, Ofiarodawców i Przyjaciół naszej Parafii. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe do naszej Parafii.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następny >>