XVII Niedziela Zwykła
- 27 lipca 2014
Witraże w naszym kościele
Dodał: Damian , 26 Jul 2014
Mija prawie tydzień od uroczystości, którą przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej - odpustu św. Marii Magdaleny. Ofiara z Eucharystii oraz zebrane pieniądze w czasie festynu parafialnego zostaną przeznaczone na zakup dwóch witraży do kościoła pw. Opatrzności Bożej. Wykonaniem witraży oraz ich montażem zajmie się firma "Vitro" z Legnicy. Na łamach naszego portalu, jako pierwsi, publikujemy wzory witraży, które znajdą się w oknach naszej świątyni. Dzieło będzie można zobaczyć już w sierpniu.
Błogosławieństwo samochodów
Dodał: Damian , 26 Jul 2014
W piątek po Mszy wieczornej odbyło się błogosławieństwo samochodów i ich kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.
Samochody zostały pobłogosławione po wieczornej Mszy, która została odprawiona o godzinie 18.00. Okazją był przypadający 25 lipca dzień świętego Krzysztofa, który jest m.in. patronem kierowców. Osoby, które były zainteresowane pobłogosławieniem swojego auta, mogły nim przyjechać na Eucharystię i zostawić w pobliżu świątyni.
Pieszo do Matki
Dodał: Damian , 26 Jul 2014
To ostatni moment, aby zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem: "Matko, do Syna swego nas prowadź". Pielgrzymka wyruszy z Kożuchowa 31 lipca. Więcej informacji i zapisy jutro po każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do pielgrzymowania!
Vademecum Katolika na wakacje
Dodał: Damian , 26 Jul 2014
Trwają wakacje, a więc czas odpoczynku dzieci i młodzieży oraz czas urlopów dorosłych. Dbając o wypoczynek fizyczny zadbajmy także o umocnienie duchowe naszej wiary, nadziei i miłości, nie zapominając o niedzielnej liturgii. Na łamach naszego portalu zamieszczamy kilka wskazówek - vademecum Katolika na wakacje.

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następny >>