Eucharystyczny Ruch Młodych

Od 2005 roku w naszej parafii działa Eucharystyczny Ruch Młodych. Założycielem tej wspólnoty w naszej parafii jest Ksiądz Proboszcz Jan Sobolewski. Do tej grupy należą młode osoby. Wspólnota ta składa się z 17 osób. Eucharystyczny Ruch Młodych prowadzi adoracje Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca oraz w niedzielę i święta w czasie Mszy świętej niesie dary do ołtarza. Atrybutem ERMu są żółte chusty. Spotkania polegają na pogłębianiu wiedzy religijnej poprzez czytanie Pisma Świętego.

Formacja Eucharystycznego Ruchu Młodych trwa przez cały rok szkolny. Dzieci spotykają się co tydzień w soboty na spotkaniach formacyjnych. Spotkania wcześniej dla tej grupy prowadził animator Damian Ślemp, obecnie prowadzi je ks. proboszcz Jan Sobolewski.

Najmłodsze dzieci - rozpoczynające formację w ERMie - należą do grupy Uczniów Jezusa. Zapoznają się wówczas z zasadami, jakimi kierują się Rycerze Jezusa. Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych prowadzone są bardzo obrazowo, polegają na głębszym zrozumieniu Ewangelii. Ten etap kończy się złożeniem przyrzeczenia. Dzieci otrzymują wówczas żółtą chustę, będącą znakiem włączenia ich w szeregi Rycerzy i Rycerek Chrystusa.

Dzieci, które złożyły przyrzeczenie, kontynuują formację w grupie Apostołów. Poznając Jezusa Eucharystycznego, starają się także stawać 13-stymi Apostołami, by wnosić Bożą Miłość i Radość do swoich środowisk. Apostołów dzisiaj wyróżnia odznaka Eucharystycznego Ruchu Młodych. Owocem nieustannie pogłębianej przyjaźni z Jezusem, ma być świadczenie o Nim całym swoim życiem.

Nieodłącznymi "filarami" każdego z etapów są: udział w Eucharystii, adoracje Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca oraz spotkania ze Słowem Bożym.

Co dwa lata członkowie ERMu zbierają się na wspólne świętowanie - Ogólnopolskie Dni Wspólnoty. Jest to czas radości z obecności Jezusa Eucharystycznego pośród nas, a także czas spotkania członków ERMu z różnych części kraju. Do Ogólnopolskich Dni Wspólnoty przygotowujemy się przez cały rok, poprzez realizację programu formacyjnego. Każda wspólnota przywozi ze sobą także znak spotkania, symbolizujący zarazem jej całoroczną pracę.

Sercem każdego z takich spotkań jest oczywiście Eucharystia. Nie brakuje także czasu na prezentację poszczególnych wspólnot, modlitwę, śpiewanie, tańczenie i klaskanie (m.in. podczas wspaniałych koncertów ;)

Te trzy dni są wspaniałą okazją do poznania innych Rycerzy i Rycerek, wspólnego trwania przed Jezusem, wspólnej zabawy, a przede wszystkim umocnieniem na dalszej drodze kroczenia za naszym Królem.